Polski psycholog i psychoterapeuta w Berlinie

Marta Milkiewicz polski psycholog Berlin
Witam na mojej stronie!

Nazywam się Marta Milkiewicz i jestem psychologiem oraz psychoterapeutką Gestalt z wieloletnim stażem. Specjalizuję się w psychoterapii osób dorosłych.

DOŚWIADCZENIE I KWALIFIKACJE

Wykształcenie zdobywałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Szkole Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz w Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Posiadam zarówno polski, jak i europejski certyfikat psychoterapeuty, a także certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień.

Od samego początku swojej kariery łączę zdobytą wiedzę z praktyką zawodową. Motywacją jest dla mnie ciągły rozwój osobisty i poszerzanie doświadczenia.

Od 2016 roku mieszkam i pracuję jako psychoterapeutka w Berlinie, spełniając się zawodowo i prywatnie. Jednak przez wiele lat zdobywałam doświadczenie i pracowałam w Polsce. Każda zmiana niesie ze sobą niepewność, ale również ekscytację i nadzieję. Pożegnanie się ze znanym mi środowiskiem i oswojoną codziennością w Polsce nie było krokiem łatwym, ale potrzebnym dla mojego osobistego wzrostu. Zakończyłam więc pracę w ośrodku leczenia uzależnień, w którym zaczynałam praktykę psychoterapeutyczną z osobami uzależnionymi. Rozstałam się z poradnią zdrowia psychicznego w Koninie oraz Ośrodkiem psychoterapii, treningów i warsztatów “Strefa Poznania”, który współtworzyłam od 2012 roku.

Praca w tych miejscach pozwoliła mi wzrastać i rozwijać się nie tylko jako psycholog i psychoterapeutka, ale też jako człowiek. Był to proces niejednokrotnie skomplikowany, bolesny i pełen smutku, ale również pełen dumy, satysfakcji i czystej radości z niesienia pomocy innym i własnego rozwoju.

Dziś, bogatsza o doświadczenia zmiany i ciągły proces samodoskonalenia, pracuję w prywatnej praktyce psychoterapeutycznej Die Mitte Praxis w Mitte w Berlinie. Jestem członkiem międzynarodowego zespołu psychoterapeutów z różnych modalności i spełniam się zawodowo. Proces mojego rozwoju oczywiście wciąż trwa, ale jestem w momencie, w którym akceptuję swoje tu i teraz, a poczynione zmiany i dokonane przeze mnie wybory są dla mnie satysfakcjonujące.

Dzielę się moją historią z Państwem, ponieważ to właśnie proces zmiany i radzenia sobie z nią jest istotą psychoterapii Gestalt. Moje osobiste doświadczenia są więc uzupełnieniem formalnego wykształcenia i zawodowej praktyki. Pozwalają mi lepiej rozumieć problemy i trudności, z którymi Państwo do mnie przychodzą, szczególnie w tak specyficznym kontekście, jakim jest życie na emigracji. Prowadzę psychoterapię po polsku w Berlinie, kierując swoje usługi do tych osób, które tak jak ja szukają szczęścia i spełnienia poza granicami naszej ojczyzny.

Ja sama ciągle poszerzam swoje doświadczenie, rozwijając się zawodowo i osobiście. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, regularnie uczestniczę w szkoleniach, treningach i warsztatach, a moja praca podlega stałej, superwizji. Bezwzględnie przestrzegam Zasad Kodeksu Etycznego, na pierwszym miejscu stawiając Państwa dobro i efektywność moich działań terapeutycznych.

2020-2021
 • Webinar Jak pracować, gdy terapia nie działa. Michael Soth
 • Cykl warsztatów szkoleniowych dla psychoterapeutów Ucieleśnione nawiązywanie relacji w psychoterapii
  integracyjnej, prowadził Michael Soth
 • Webinar Poliamoria jako forma relacji i intymności Agnieszka Pixie Frączek
2017 – 2019

2019

 • Cykl szkoleniowy dla psychoterapeutów, Gestalt Therapy. Excitement and Growth in the Human Personality prowadzony przez Piotra Mierkowskiego w Poznaniu
 • Warsztat szkoleniowy dla Psychoterapeutów pt. Wprowadzenie do terapii Gestalt dla Par i Intymnych
  Związków, organizowany przez ITiEG w Rzeszowie

2018

 • Przedłużenie Certyfikatu Psychoterapeuty wydanego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt
  (PTPG) numer ewidencyjny 84/2013 poświadczający kwalifikacje do samodzielnego stosowania
  psychoterapii
 • Szkolenie o Terapii Par w ujęciu Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT) organizowany przez
  Wielkopolski Instytut Psychoterapii w Poznaniu
 • Trening terapeutyczny dla psychoterapeutów w ujęciu Gestalt prowadzony przez Piotra Mierkowskiego

2017

 • Trening terapeutyczny dla psychoterapeutów w ujęciu Gestalt prowadzony przez Annę Tanalską-Dulębę
2014 – 2016

2016

 • Uzyskanie europejskiego certyfikatu psychoterapeuty The European Certyficate of Psychotherapy wydanego przez The European Association for Psychotherapy (EAP)

2014

 • Zdanie egzaminu na Specjalistę Terapii Uzależnień oraz uzyskanie Certyfikatu Specjalisty Terapii Uzależnień, wydanego przez Krajowe Biuro ds Przeciwdziałania Narkomanii nr
  certyfikatu SP/ 1028/2014
 • Konferencja Barwy Gestalt i spotkanie z Irvinem Yalomem, organizowanym przez Instytut Terapii Gestalt, prelegentka
2011 – 2013

2013

 • Ukończenie X Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie
 • Zdanie egzaminu końcowego szkoły, Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt nr 244 wydany przez Instytut Terapii Gestalt, potwierdzający umiejętności w zakresie psychoterapii Gestalt
 • Zdanie egzaminu zewnętrznego i otrzymanie Certyfikatu Psychoterapeuty numer ewidencyjny 84, wydany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt potwierdzający wiedzę i kompetencje w zakresie psychoterapii Gestalt

2012

 • Rozpoczęcie 2-letniego Szkolenia na Specjalistę Terapii Uzależnień, w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie

2008 – 2010

2010

 • Rozpoczęcie Szkoły Psychoterapii 4-letnia Szkoła Psychoterapii: Instytut Terapii Gestalt w Krakowie

2009

 • Ukończenie studiów psychologicznych i zdanie egzaminu magisterskiego
 • Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych, Kierunek: Psychologia, Ścieżka:
  psychologia kliniczna.
 • Staż rozwoju osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie

2008

 • Ukończenie rocznego Studium Umiejętności Pracy z Grupą z elementami rozwoju osobistego, organizowane przez Pracownię Psychologiczną Spotkanie w Poznaniu